Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/186984/virtual) in /data/web/virtuals/186984/virtual/www/domains/radek-trojan.cz/wp-includes/blocks.php on line 576

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/186984/virtual/www/domains/radek-trojan.cz/wp-includes/blocks.php:576) in /data/web/virtuals/186984/virtual/www/domains/radek-trojan.cz/wp-content/themes/mioweb3/modules/blog/blog_class.php on line 185
Zajímavá korespondence. Možná vás bude také zajímat. | Maják ezoteriky

Zajímavá korespondence. Možná vás bude také zajímat.

Zveřejněno se souhlasem Boba

Dotaz z 1. mailu Boba.
Dobry den pane Trojan,
rád bych Vás požádal o radu. Existuji vyzkoušené frekvence na léčbu křečových žil?

Dotaz z 2. mailu Boba.
Dobry den pane Trojan,
chtěl bych Vás požádat o objasnění některých informací, co se týče léčivých frekvencí. Nikde na netu jsem se nedozvěděl (možná jsem nečetl dostatečně pozorně, nebo jsem narazil na nesrovnalosti), jakým způsobem tyto frekvence aplikovat. 

Zdravím Bobe,
právě jsem se vám chystal napsat odpověď na předchozí mail. Našel jsem pro vás nějaké frekvence na křečové žíly, ale to mi zase tak dlouho netrvalo. Měl jsem jen pocit, že to ve skutečnosti není odpověď, kterou právě teď potřebujete. A to ze dvou důvodů. Jednak křečové žíly mají několik rozdílných příčin, takže tu správnou pro vás bych stejně nedokázal určit přesně bez podrobnějšího seznámení se s vašim problémem, a druhý důvod je ten, že léčivé frekvence používám samostatně puze vyjímečně (vysvětlím níže v textu).

Zánět žil – 1500; 776
Thrombophlebitis – 1500; 776; 685 (zánět cévních stěn kvůli povlakům a stáze krevního oběhu.
Krevní oběh; městnání – 40; 2112; 2145; 2720; 2489 (stimulace krevního oběhu)
Krevní oběh; poruchy – 40; 9,39
Léčení a regenerace – 2720; 266; 47
Otupělost – 10000; 2720; 2489; 2170; 1800; 1600; 1550; 802; 880; 787; 727; 650; 625; 600; 440; 660 (zde je myšlena otupělost související s léčením po mozkové trombóze)

Když porovnáte jednotlivé frekvence (vše je uvedeno v Hz), tak najdete opakující se frekvence:
2x – 40; 776; 1500; 2489
3x – 2720
za zmínku pak stojí ještě frekvence 9,39 Hz

Trochu popisu a vysvětlení:

Pokud bych měl z uvedených vybrat jako preferovanou bez dalších informací o vašem problému, pak jednoznačně doporučím frekvenci 2720 Hz jako nosnou frekvenci pro izochronní pulz s frekvencí 9,39 Hz

Izochronní pulz pracuje podobně jako binaurální rytmus, ale pro izochron nepotřebujete sluchátka.

Takto bych sestavil základní léčivou frekvenci do binaurálního programu, pokud bych ho připravoval pro poslech bez sluchátek. Pro sluchátka bych to ještě trochu „vytunil“ 🙂

Něco málo o původu frekvencí:

Všechny uvedené frekvence jsou z vědeckých prací, které zkoumají vliv různých tónů na naše tělo. Jedná se o vědecké studie a není v nich brán zřetel na alternativní (duchovní a ezoterické) pojetí. Tedy ani na Solfeggio frekvence.

Nyní ta zmínka o frekvenci 9,39 Hz. Frekvence zhruba do rozsahu 35 až 40 Hz je možné používat jako binaurální rytmy nebo izochronní pulzy. Náš mozek vyšší rozdíly ve frekvencích zleva a zprava zpracovává jako běžný tón s alikvótou, kdy nejnižší je jako základní a ostatní jako alikvóty. Jinak řečeno náš mozek tóny pod 40 Hz registruje jako binaurály a izochrony, ale nad 40 Hz je zpracovává už jako hudbu, buď jako harmonii nebo disharmonii a to se všemi důsledky na zdraví (disharmonie není zdraví prospěšná )

Samozřejmě také platí, že naše ucho dokáže zpracovat jako tóny, až frekvence  nad 15 Hz někdy také až nad 20 Hz. Ty nižší je schopné vnímat jen na nosných frekvencích. Tedy pokud byste chtěl použít jen 9,39 Hz, tak to má smysl jen když je to vytvořeno na nějaké vyšší nosné frekvenci. Proto příklad mého sestavení uvedený výše.

Takto by vypadal základ odpovědi na váš předchozí mail a možná bych ještě dodal něco málo o principech léčení pomocí mých programů. Nyní však uvedu více informací ve vztahu i k vašemu dalšímu mailu.

Co se aplikace tónu týká, nemám žádnou zkušenost s přikládáním reproduktoru na postižená místa. Možná někdy v budoucnu se pokusím zpracovat i toto téma, ale to bych musel mít nějaký významný důvod vydat se tímto směrem. Nicméně mne tento způsob aplikace léčivých tónů zaujal jako zajímavý podnět a rád bych se dozvěděl nějaké vaše dosavadní zkušenosti, které jste dosud nasbíral.

Osobně s frekvencemi pracuji jinak. Používám je pouze jako podpůrný prostředek pro psychosomatickou léčbu. Tedy hlavní tah na branku mám posazen na pozitivních afirmacích. Což je základ psychosomatické léčby, který už je také aplikován vědeckou cestou v lékařském oboru psychiatrie a psychoterapie. Tedy zde již dochází k prolínání moderních vědeckých poznatků s východními filozofiemi dávných časů. Psychosomatika již akceptovala názory, že stav naší psychiky rozhoduje o našem zdraví a nemocech.

Psychiku tvoří naše vnitřní přesvědčení a názory, které následně formují naše pocity a ty pak rozhodují o tom, jak se naše tělo chová. Zjednodušeně lze tvrdit, že nepříjemné pocity (vyvolané špatnými myšlenkami) nás upozorňují, že děláme něco špatně, a když to nepochopíme včas, začne se to projevovat na našem těle a vznikají nemoci a různá poškození v celé šíři moderního lékařství. V psychosomatice lze vysledovat také fyzické úrazy jako důsledky psychologických procesů daného jedince, které takovému úrazu předcházejí.

Průkopníkem psychosomatiky je (samozřejmě spolu s dalšími) také Luise L. Hay. Její kniha, Miluj svůj život, dala vzniknout velké popularitě psychosomatiky a je považována za průkopnici v tomto oboru. Její knihu vřele doporučuji k přečtení.

No trochu jsem se rozepsal, ale ještě se vrátím k používání léčivých tónů jako samostatného nástroje. Je to jako použití farmaceutik (léků – tabletek) jen s tím rozdílem, že jsou bez vedlejších účinků, ale na druhou stranu je potřeba tóny užívat dlouhodoběji než klasická farmaka. Co tím chci říct. Použití tónů působí na důsledek něčeho, ale neřeší příčiny. Příklad: Pomocí tónu si budete léčit zánět žil třeba půl roku, a pocítíte úlevu. Ale pokud jste neodstranil příčinu, která spustila zánět žil, tak když přestanete tón aplikovat, tak se zánět žil časem obnoví. Dalším důsledkem léčení následků bez léčby příčiny, dojde po čase ke snížení účinnosti léčby tónem, a zánět se může obnovit, i když tón pracuje ve skutečnosti správně a stále léčí váš zánět žil.

Léčit následek (nemoc) a neléčit příčinu (této nemoci) je jako hasit oheň, do kterého stále přiléváte olej.

Binaurální programy, o kterých jste četl na mém webu, uzavírají kohoutek s olejem a hasí již rozhořelý oheň. Proto jsou tak účinné. Smutné na tom však je to, že nemám prostředky a schopnosti přesvědčit zdravé lidi, že prevence těmito programy je daleko účinnější, než hašení něčeho, co se již rozhořelo. Ale to jen takový můj postesk.

A teď k délkám aplikace. Vezmu to z pohledu mých programů. Svým zákazníkům nedoporučuji používat více jak dva programy současně. Ne proto, že by to škodilo, ale proto, že je dobré zpracovat nejdříve jeden problém a pak jít na další. Je to dáno tím, že léčivé tóny jsou jen podpůrným prostředkem. Tu hlavní léčivou práci dělají správně zvolené afirmace, které se starají o přepisování mysli. Přesněji – o přepisování původních (nevhodných) podvědomých myšlenkových vzorců, uložených v podvědomí.

Délku aplikace pak porovnávám s tradičními metodami východních civilizací, kde léčení procesem meditativního působení se učí několik let a každá dobrá meditace vyžaduje alespoň hodinu denně (půl ráno a půl večer)

Naproti tomu mají binaurální programy desetinásobně lepší účinnost. A to především díky práci s podvědomím v meditativním stavu, který jim vhodné tóny navodí, aniž by kdy sami dokázaly meditativního stavu dosáhnout.

Mohu tedy zodpovědně navrhnout minimální dobu na 2 x 10 minut denně – ideálně ráno krátce po probuzení a večer krátce před spaním. Horní hranice nemá omezení při běžném poslechu, ale aplikaci vaší metodou bych stanovil na horní hranici  půl hodiny denně v klasické síle běžného poslechu.

Ještě pár myšlenek k tomuto způsobu aplikace. Východní kultury používaly a dodnes používají zvukové tóny klasickým poslechem.

Zvuk je fyzikálně pohyb molekul vzduchu a ucho je jen orgán, kterým tyto pohyby vnímáme jako tón. Ale zvuk jako takový působí nejen na naše sluchové ústrojí, ale je mu vždy (samozřejmě to neplatí při poslechu pomocí sluchátek) vystaveno celé tělo. Proto bych byl opatrný ve využívání horních časových limitů k vašemu způsobu aplikace. Nemám zatím informace, jak to působí na konkrétní tkáně a je docela možné, že by tam nějaké vedlejší účinky existovat mohly. Prostě jsem zatím neměl důvod to zkoumat. A napadla (přišla) mi myšlenka, že vše, co máme tady k dispozici, je potřeba používat s mírou – v kontextu: „Jed v přiměřeně malých dávkách je lékem a jakýkoliv lék v nepřiměřeném množství se může stát jedem.“ Takže spíše kratší dávky a častěji, je lepší, než si to odbít jednou velkou dávkou. Víc vám asi k tématu aplikace pomocí přikládání reproduktoru nenapíšu. 🙂

Dodatky k vašim konkrétním dotazům:

Otázka: V minulosti jsem se setkal se solfeggio frekvencemi pro správnou činnost čaker. Taky jsem četl o podprahových i nadprahových „škodlivých“ frekvencích, např. špatně upevněný ventilátor a jeho negativním působení na lidský organismus. V poslední době se ke mně dostaly informace o přístrojích Zapper, Oregon.

Odpověď:  Čakry tvoří jemnohmotné energie (vibrace). Tóny jsou vibrace podstatně nižších frekvencí a logicky se dá tvrdit, že určité tóny vytvářejí harmonické frekvence odpovídající konkrétním frekvencím jednotlivých čaker.

Uživatelé a především někteří propagátoři však opomíjejí to, co jsem zde již zmínil. Neléčí příčinu, ale následky, a to se všemi důsledky z toho vyplývajícími. Blok v čakře vzniká pocitem, který právě tento blok vytváří. Pokud tedy neodstraníme pocit, který blok čakry způsobil, tak nám ho žádný tón dlouhodobě neodstraní. A pokud k tomu přece jen dojde, tak především proto, že v tomto konkrétním případě dotyčný používá i jiné techniky osobního rozvoje a shodou okolností se mu díky práci se zvukem a čakrami, podařilo zpracovat emoci a tím ji ze své osobnosti odstranit. Pak dané zvukové působení jen urychlí nápravu, ke které by časem došlo i bez aplikace tónu.

Samozřejmě to také funguje tak, že daný jedinec je v pozici celkové vyšší vibrace osobnosti a to mu umožňuje kontakt s intuicí a intuitivně cítí, že musí změnit svůj pohled na život a to ho intuitivně přivede k odstranění pocitu, který blok vyvolává. Proto, když čtete zprávy uživatelů těchto frekvencí, nacházíte i protichůdné názory a spousty nesrovnalostí.

Otázka: Co se týče léčivých frekvencí, byl jsem moc rád za seznam, který jsem nalezl na Vašich stránkách. 

Odpověď: Seznam solfeggio je popsán především z pohledu numerologie. Objektivní hledisko vědeckého pojetí je zde jen pomocné (druhořadé). Numerologie popisuje čísla jako potenciál, který obsahují a který můžeme využít, pokud to umíme, nebo pokud to alespoň umožníme. Proto ta připomínka, že je potřeba používat spíše střední rozsah frekvencí. Vyšší fungují správně jen duchovně vyspělejším jedincům, zatímco u lidí, kteří nemají ve svém pohledu na život duchovní priority, mohou vyvolat tak razantní změny v jejich životech, že mohou přivést do života problémy. Možná to není úplné znění, ale snažil jsem se, aby mé upozornění mělo právě tento smysl. Prostě lidé, kteří jsou na začátku svého rozvoje, by měli být opatrní v používání vyšších tónů této tabulky.

Otázka: A teď k těm „nejasnostem“: tyto frekvence lze aplikovat pouze poslechem?, tedy prostřednictvím uší? Nebo i přiložením na postižené místo tím, že reproduktor přiložím např. na tvář v místě, kde se nachází v dásni parodontóza? A v případě, že ano; jakou hlasitost mám nastavit? Taky jsem četl, že v případě poslechu by mělo být do každého ucha pouštěna rozdílná frekvence, kdy (snad vzájemným rozdílem) se dosáhne požadované frekvence. (např. levé ucho 100Hz, pravé ucho 90Hz a výsledná frekvence 10Hz).

Taky by mne zajímalo, jak dlouho frekvence aplikovat, jestli v řádech „pár“ minut, nebo třeba hodinu i více. Taky by mne zajímalo, jestli jde aplikovat různé léčivé frekvence, na rozdílné „defekty“ ihned za sebou, nebo se musí počkat do druhého dne.

Odpověď: Kromě toho, co jsem již zmínil výše, ještě malé doplnění. Rozdílné frekvence do každého ucha. Vysvětlení najdete v článku – Solfeggio frekvence, Binaurální rytmy a Izochronní pulzy v meditacích v první části – Binaurální tón. Teď už víte, že zkušenosti s aplikováním tónů, tak jak to děláte vy, nemám. Ale co mě k tomu napadlo, jsem už zmínil v textu výše.

Otázka: Na přístroj Zapper, nebo Orion nemám peníze, proto mám staženou v mobilu aplilaci Frekvenční generátor, který má rozmezí 0-20000 Hz a tímto se snažím se léčit. Taky používám různé přírodní antioxidanty z bylinek, ze kterých si dělám tinktury.

Odpověď: Tyto přístroje také nepoužívám. Pracuji s programem Audacity, kde vše sestavuji do konečné podoby, ale potřebné základní tóny si vytvářím v programu GnauralJava a dle potřeby je pak sestavím opět v Audacity. K tinkturám mám pozitivní postoj. Ale opět je to (pro mne samotného) jen podpůrný prostředek. Je potřeba identifikovat psychosomatickou příčinu zdravotního problému, tu je potřeba vyléčit především. Bez toho je to jen užívání prášku na bolest, ale není to léčení.

Takže jako odpověď na vaši otázku, jak tóny aplikovat, tak si vyberte nějakou techniku, která vám pomůže odstraňovat skutečnou (psychosomatickou) příčinu nemoci a vše ostatní se rázem stane daleko účinnější. A to včetně i vaší zvukové terapie. Tak zní tedy mé doporučení jak zvuky aplikovat.

Má-li někdo z vás jakýkoliv dotaz, napište mi: radek@radek-trojan.cz