fbpx

Web o životní filozofii a ezoterice.

Nenapadá mě, jak jinak popsat to, co na stránkách postupně najdeš

Chce se mi začít citátem, který jsem objevil nedávno, a který nejvýstižněji charakterizuje poslání, které chci těmto stránkám vdechnout jako základní postoj ke všem, kteří se budou o tyto stránky zajímat.

„Majáky neběhají po moři, aby zachraňovaly lodě. Prostě jen pevně stojí a září.“

Citáty, příběhy a přirovnání prostřednictvím příběhů, hrají v mém životě velice důležitou roli. Prošel jsem si také obdobím běhajícího majáků. Tímto obdobím procházejí všichni, kteří si ve svém životě sáhnou na své dno a poté se dokáží zvednout.

Nemám jim to za zlé. Vím však, že dokud se nestanou skutečnými majáky, nejenom že žádnou loď nezachrání, ale může se jim stát, že zabloudí i oni sami.

Citáty a příběhy najdete i na těchto stránkách. Mají svou vnitřní krásu a hloubku lidské zkušenosti – moudrosti, která prozradí své tajemství každému, kdo jej chce najít.

Budu zde psát o své vlastní zkušenosti, o „AHA-momentech“, o svém pochopení různých ezoterických disciplín, a především zde také rád odpovím na všechny Vaše dotazy, jestli nějaké budete mít.

Už před více jak  dvěma lety, jsem začal sestavovat také Binaurální programy pro své přátele. které postupně pouštím k prodeji. Některé máte možnost si zdarma vyzkoušet O co jde se dozvíte třeba tady.>>

Seznam včeho, co jsem dosud zveřejnil najdete v odkazu "Ke stažení".

Pětadvacet let studia není zrovna málo. Na druhou stranu ani sto let studia nedává záruku, že dotyčný rozumí tomu, co povídá.

K poslednímu odstavci mě napadá příběh mnicha, který strávil 50 let osamocení v meditaci. Když pak opustil svou poustevnu a procházel městem, nechtěně do něj vrazil jeden rolník. Mnich se neovládl, obořil se na mladíka a vyhuboval mu. Vzápětí si uvědomil, že těch 50 let mu o životě vlastně neřeklo vůbec nic. Uvědomil si, že skoro celý svůj život promarnil.

Máte-li rádi příběhy a jste-li ochotni naslouchat poněkud svéráznému názoru na život, rád Vás na svých stránkách uvidím. Vše ostatní už pak bude jen a jen na Vás.

Radek