fbpx

Experimentální Relaxační meditace

Napětí těla i vědomí je způsobené stresem, tedy velkým tlakem, kterým nás zatěžují každodenní situace. Takto vzniklé napětí lze samozřejmě uvolnit odpočinkem, ale né vždy se pouhým odpočinkem zbavíme veškerého napětí.

Můžeme ležet a nic nedělat, pokud je však naše mysl stále pod nějakým tlakem okolností, prostě si moc neodpočineme. Pro úplný odpočinek je potřeba uvolnit napětí těla i mysli. Právě pro maximální uvolnění těla i mysli jsou určeny relaxační meditace.

Připravili jsme pro Vás jednu experimentální relaxační meditaci v podobě dvou zvukových souborů MP3. Meditace je experimentální v tom, že slyšitelné pokyny nejsou návodné, ale jsou popisné.

První nahrávka má slyšitelné pokyny po celou dobu nahrávky. Druhá nahrávka je bez těchto slyšitelných pokynů. Slyšitelné je pouze upozornění na správné nastavení sterea. Ostatní pokyny jsou převedeny do hladiny podprahového vnímání (tzv. Subliminální afirmace). Můžete tak při meditaci třeba číst a přitom stále relaxovat. To je skutečné násobení času, který máte k dispozici.

Tato experimentální meditace nemá Solfeggio frekvenci.