fbpx

Pod pokličkou - jak se vyrábí binaurální program

Řeknete si: Sedm minut meditace, to přece nemůže být moc práce, ale skutečnost je opravdu jiná. Především je potřeba dostat nápad. Nápadu předchází nějaký impulz. V tomto případě to byl impulz od mého dlouholetého kamaráda. Napadlo mi, že by mu mohl hodně pomoct program pro nastartování dne. Tehdy jsem mu udělal program ranní káva. Je to takové startování dne. Probírali jsme spolu výsledky a objevili jsme ještě určitý potenciál, jak tento program vylepšit. Tehdy mě napadlo udělat program úspěšný den.

Takže nápad by byl na světě. Teď tedy přišly úvahy nad tím, co by měl vlastně takový program dělat. Ano. Měl by do podvědomí dodat myšlenkové vzorce úspěchu. Znám pár ezoteriků osobního rozvoje, kteří by s tím dokázali být velice rychle hotovi. Pár vět typu – Jsem úspěšný; Mám úspěch; Daří se mi velmi dobře – a možná by přidali – Mám pocity úspěchu apod.

Ale afirmace mají v sobě jednu záludnost, kterou si ne úplně každý uvědomuje. (Mimochodem na toto téma připravuji článek.) Ta záludnost spočívá v tom, že když nevezmete v úvahu všechny aspekty pozitivního tvrzení, mohou vyvolávat opačné vibrace, než které tou afirmací chcete vyvolat.

Každá afirmace má dva konce. Na jednom jsou pozitivní vibrace a na druhém konci je oživování negativních, tedy nežádoucích vibrací. Nejnázorněji to ukážu na afirmacích k penězům. Nejčastější afirmace jsou – Jsem bohatý; Jsem úspěšný.

Lidé jsou přesvědčeni, že tento výrok jim přináší do jejich osobnosti vibrace bohatství. Ale pokud jste chudí, vaše ego se okamžitě ozve: „Co to tady meleš za nesmysly. Ty? A bohatý? Tak se na sebe pořádně podívej! Ty a úspěšný? To máš divnou představu o úspěchu!“

Co se v tomto okamžiku děje s vibracemi? Je zdůrazněný aktuální stav vaší neutěšené situace a s ním spojené všechny vibrace, které už v sobě máte. A místo toho, aby vám afirmace dodali vibrace úspěchu a bohatství, naopak oživily a znovu zdůraznili vaše stávající vibrace chudoby a neúspěchu.

V tom tedy spočívá problém nevhodně zvolené afirmace. Když vám nabídne afirmaci člověk, který tomu nerozumí, spíše vám svou pomocí ublíží, než aby vám pomohl.

Takže najít vhodné afirmace, dá přece jen trochu práce. A u mě to není práce na hodinu. Většinou sice začnu tak, že si napíšu vše, co mně napadá, ale pak každou afirmaci testuji, zda nemůže za nějakých okolností vyvolat svou negativní stranu. Ty, které ano, pak vyřadím pro použití ve vhodnějších případech. Mám to tak, že zhruba po 14 dnech od nápadu, jsem s afirmacemi hotov a mohu je namluvit.

Tady nastává druhá záludnost. Více se o ní rozepisuji v článku – Neznámá ingredience. Zde jen uvedu, že si dávám pozor, v jaké náladě své afirmace nahrávám. Když není správná psychická pohoda, tak nahrávání odložím, protože bych mohl do programu nechtěně přidat něco nevhodného. Většinou to zvládám tak do tří dnů namluvit.

Současně s přípravou afirmací také vybírám nosnou frekvenci pro binaurální beaty a vybírám takové, které co nejlépe podpoří zvolené afirmace a stanovený záměr. Během těch 14 dní práce současně vyberu a vytvořím potřebné binaurální beaty. Jakmile mám tedy namluvené afirmace a připravené beaty, přichází třetí fáze. Řekl bych více technická.

V namluveném slovu nastavuji časování všech prvků v nahrávce, minimalizuji šum a upravuji vše na rozumnou decibelovou úroveň. Pak přidám podkladovou hudbu a připravuji stopu subliminálních afirmací, binaurálních a izochronních beatů. I při sedmi-minutovém programu jsou to desítky hodit práce se zvukem, aby vše ladilo, aby to někde nepůsobilo rušivě a přitom aby to mělo dostatečnou intenzitu a subliminál prošel při poslechu až do podvědomí.

Kdybych to utlumil moc, receptory ucha by to nezaznamenaly. Když to utlumím málo, mohlo by to vědomé ego zaznamenat a bojkotovat. Také slyšitelné izochronní tóny vnímá hodně lidí jako rušivý element. Zhruba do týdne, od nahrání afirmací, je na světě první komplet programu. Ten dostává v tomto prvotním stavu osoba, které je program určen a po týdnu se bavíme o tom co a jak. Buď program doplním, nebo něco opravím. V každém případě se po týdnu k programu vracím alespoň, kvůli poslechu s odstupem času, abych si všiml něčeho, co jsem v zápalu tvorby opomněl nebo přehlédl.

Program je tedy hotový a připravený k publikování, ale to je jen samotný program. Každý program funguje v různých podmínkách různě. Proto každý můj veřejně publikovaný program má návod, jak ho používat, abyste z něj měli co největší užitek. To je další čas, který programu věnuji. Další čas pak spolknou texty, které vám funkci programu přibližují.  Samozřejmě mi to dnes jde mnohem rychleji, než když jsem sestavoval první návodné meditace. Ale i tak mohu konstatovat, že i mně samotnému, tyto programy pomáhají a můj život akceleruje.