fbpx

Náš Vnitřní rádce

Průvodce k meditaci – Setkání s vnitřním rádcem.

Vnitřní rádce je bytost, se kterou se setkáte ve svém vnitřním útočišti. Náš vnitřní rádce je speciální pojmenování toho, co chápeme jako naše vyšší já, naše vedení, vnitřní hlas, strážný anděl a mnoho podobných pojmenování. Indiáni ho znali jako své totemové zvíře. Je to také naše intuice. To vše jsou označení toho, co nám pomáhá procházet životem a je naším řízením. Proto mu někdy říkáme také náš vnitřní vůdce.

Ten kdo nevěří na nic z toho, co jsem popsal výše, vnímá toto vedení jako nápady a umělci to popisují jako inspiraci a svou múzu. Připustit, že existuje něco jako intuice, je první krok k tomu, abychom se někdy v budoucnu dokázali setkat v našem vnitřním útočišti se svým vnitřním rádcem a později s ním vést také rozhovor.

Opět jsem pro vás připravil dvě meditační nahrávky. Pro první setkání s vnitřním rádcem slouží nahrávka Vnitrni_radce_prvni_setkani.mp3 a na rozdíl od nahrávek pro vytvoření vnitřního útočiště, můžete první nahrávku používat vícekrát. V podstatě ji budete používat až do okamžiku, kdy se s Vaším Vnitřním rádcem skutečně setkáte.

Důležité je jen to, abyste první nahrávku poslouchali jen do prvního setkání. Jakmile se s ním setkáte, nahrávku po dokončení prvního setkání odložte a již ji nepoužívejte. Někomu se setkání podaří hned napoprvé, ale jiný může potřebovat více pokusů. Od okamžiku, kdy se s Vašim Vnitřním rádcem setkáte, pak budete používat už jenom druhou nahrávku.

Ne každý je připravený na setkání napoprvé a důvodů může být několik. Ten nejzásadnější je nedůvěra, že něco nebo někdo jako náš vnitřní rádce vůbec existuje. Dalším důvodem může být vaše momentální nesoustředěnost. Také přílišné chtění setkat se, může někomu bránit v jeho naladění na první setkání.

Postoj typu – já to teda zkusím, ale moc tomu nevěřím – je jako závora, přes kterou se nedostanete. Nejlepší přístup je asi tento. Setkali se s ním jiní, setkám se s ním také. Těším se na jeho odpovědi na mé otázky a jsem připravený na naše první setkání. Až to takto budete cítit ve svém srdci, setkání s vaším vnitřním rádcem se vám povede. Časem se pak se svým vnitřním rádcem dokážete setkávat kdykoli budete chtít nebo potřebovat.

Nahrávka pro další setkávání se s rádcem je ve dvou variantách
pro ženu – Vnitrni_radce_dalsi_setkani_F.mp3
pro muže – Vnitrni_radce_dalsi_setkani_M.mp3

V pokynech první nahrávky je také položení otázky. Nedělejte si těžkou hlavu z toho, když vás žádná otázka nenapadne. Můžete ji položit kdykoliv později. Z počátku se vám také může (ale nemusí) stát, že sice otázku položíte, ale odpověď nedostanete, nebo ji nebudete rozumět. Nenechte se tím rozhodit a v klidu dál poslouchejte nahrávku.

Mohu vám prozradit, že svou odpověď dříve nebo později dostanete. Nahrávky jsou připravené tak, aby vás naladili na setkávání se s vaším vnitřním rádcem. Dříve či později si uvědomíte, že to, co se vám stalo nebo co vás právě potkalo, je vlastně odpověď na vámi položenou otázku.

Odpověď můžete dostat v podobě nápadu při rozhovoru s dalším člověkem. Nemusí to však být ani rozhovor.  měl období, kdy jsem dostával odpovědi v písničkách z rádia.

První nahrávka také obsahuje pokyn, abyste svého nového přítele provedli svým útočištěm. Přitom možná váš rádce poukáže na některé věci, které jste tam nikdy předtím nespatřili.

Jak může náš vnitřní rádce vypadat?

To máte plně ve své moci a je možné úplně všechno. Opravdu cokoliv. Je jedno, jakou podobu na sebe vezme. Může to být postava jakkoli oblečená, může to být zvíře nebo jiná bytost. Dokonce to může být jen hlas, který uslyšíte.

Klidně se může stát, že budete mít pocit jako byste se svým rádcem už někdy mluvili. Může to být také mluvící hračka z dětství. Vzhled vašeho vnitřního rádce je velice individuální záležitost.

Když jsem začínal se svým duchovním rozvojem, stalo se mi, když jsem cestoval se svou přítelkyní a její kamarádkou a vraceli jsme se domů, nechal jsem kamarádku řídit. Na chvilku jsem si zdřímnul. Po chvíli mě probudil sen, že jsme havarovali. Začal jsem zvažovat možnosti.

Když převezmu řízení, havarujeme, protože jsem řízení převzal. Když nechám kamarádku řídit, havarujeme, protože jsem řízení nepřevzal. Tyto úvahy nemají řešení. Dobře. Jinak tedy. Když bude řídit kamarádka a havarujeme, bude to traumatizující pro ni, že zničila cizí auto a také pro mne, že jsem jí půjčil auto, a ona ho zničila. Naproti tomu, když vezmu řízení a havarujeme, budu si vyčítat jen sobě, že jsem udělal chybu a ušetřím kamarádku těžkého traumatu.

Rozhodl jsem se tedy a řízení převzal. Po několika málo kilometrech jsme potkali auto v příkopu. Zastavil jsem a zeptal se, zda nepotřebují pomoc a v tom okamžiku mnou proběhl AHA-moment, že kdybych řízení nepřevzal, tak jsme právě tady havarovali. Můj vnitřní rádce mi nejdříve řekl, co hrozí v podobě snu a pak mi dal vědět v podobě AHA-momentu, že jsem se rozhodl správně a že právě tady by kamarádka havarovala.

Nevím, jak bychom dopadli my, kdybych řízení nepřevzal. Ale ti, co jsme je potkali, jen sjeli do příkopu a nic se jim nestalo. Jen si zavolali pomoc, aby jim auto z příkopu vytáhli. Tento zážitek je asi první vědomé setkání s mým vnitřním rádcem, i když jsem to tehdy ještě netušil.

Takže i takto k vám může váš vnitřní rádce promlouvat. Je jen na vás, jestli se naladíte na přijímání jeho odpovědí a jestli se jimi začnete řídit.

Stáhněte si meditační nahrávky a před samotným poslechem na chvíli relaxujte a zbavte se svého případného napětí a netrpělivosti. Nechte to proudit svým životem podobně jako dovolenou. Nasazením sluchátek se vydejte na cestu a jen vnímejte, co vám dovolená přináší.

Meditační nahrávky jsou účinnější při poslechu se sluchátky.

Přeji vám příjemné zážitky.